Dansatorii sportivi lugojeni, printre cei mai buni din România

dance-mania-lugojMai multe perechi de dansatori sportivi de la Dance Mania.Ro din Lugoj s-au prezentat în acest week-end la Bucureşti, pentru a participa la una dintre cele mai prestigioase competiţii de dans sportiv ce se organizează anual în România, Romanian Open 2016, unde au obţinut rezultate excelente.

În prima zi de concurs, pe 21 mai,  perechea formată din Bianca Dancs şi Daniel Bărbosu a obţinut locul III din 27 de perechi aflate în concurs la aceasta categorie, clasa E 6-11 ani şi locul 16 la Open Basic, Andreea Drumen şi Radu Muntean au reuşit calificarea pe locul IV din 33 de perechi participante, categoria Open Basic Latino 12-15 ani şi locul 13, Open Latino, Raluca Creţu împreună cu Lucas Bota au obţinut locul VII din 41 concurenţi, clasa D 12-15 ani şi locul 13 , Open Basic Latino 12-15 ani.

Perechea Daria Ardelean- Gerhard Baranyai s-a clasat pe locul 12, Open Latino 12-15 ani, Cristina Mosoni – Darius Zgriba au obţinut locul 17, clasa D 12-15 ani şi locul 22, Open Basic Latino 12-15 ani, Diana Kristof- Valentin Ivănescu s-au clasat pe locul30, Open Standard, categoria Tineret.

Iar duminică, 22 mai Daria Ardelean împreună cu Gerhard Baranyai s-au clasat pe locul 14 din cele 39 de perechi participante, iar Diana Kristof şi Valentin Ivănescu au obţinut locul 28 din cele 39 de cupluri concurente.

“Ne-am deplasat la această competiţie internaţională cu şase perechi cu o mare experienţă. Mă bucur că copiii care au repreuentat Lugojul, ca şi de fiecare dată, au fost la înălţime, având prestaţii în urma cărora au fost aplaudaţi în picioare, apreciate de public şi arbitri. Rezultatele pe care le-am obţinut sunt bune şi foarte bune, fapt care ne face să na gândim plini de entuziasm la un viior cu mai multe succese. Suntem dornici de performanţe, iar evoluţia noastră continuă să ne bucure din ce în ce mult odată cu fiecare loc câştigat, ne dă curaj şi efort, ne întăreşte convingerea că putem să ajungem în fruntea clasamentelor”, a declarat Alexandru Iagăru, coordonatorul Dance Mania.Ro.

În lupta pentru cupe si medalii au fost angajaţi cei mai buni dansatori sportivi de la toate cluburile din România.

sursa: redesteptarea.ro